ALMANYA’DA GEZİLECEK TARİHİ YERLER
İçindekiler:

ALMANYA’DA GEZİLECEK TARİHİ YERLERStabil bir yaşam biçimi isteyenler için oldukça uygun bir ülke olan Almanya, savaş sonrası çabucak toparlayarak hızlı bir ekonomik ve siyasi büyüme istikrarı yakalamıştır. Almanya’nın ekonomik ve siyasi gücünün yanı sıra binlerce müzeyi barındıran tarihi şehirleri, insanları büyüleyen görünümleriyle kendine hayran bırakan doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla da bilinen Almanya, ülkemizden ve dünyadan Avrupa turu isteyen gezginlerin önemli rotaları arasında yer almaktadır. Sizde Almanya’nın kültürel mirası ve doğal güzellikle süslenmiş şehirlerini gezmek istiyorsanız ucuzucur.com adresinden Almanya uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın! İşte bu etkileyici ülkede görmeniz gereken 5 yer.Almanya’da Gezmeniz Gereken 5 Yer


 

1. AlexanderplatzBerlinliler’in Alex ismiyle de dile getirdiği Alexanderplatz, Berlin’in önemli meydanlarından birisidir. Berlin’in en hareketli ve canlı bölgelerinden biri olan bu meydan, hem yerel halkın hem de turistlerin en meşhur buluşma noktalarından. Berlin Duvarı’nın yıkıldıktan sonra son derece geniş kapsamlı bir restorasyon sürecine tabii tutulan meydan çevresi, Almanya’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken mekanlardandır. Bu tarihi meydanı görmek istiyorsanız ucuzucur.com adresinden berlin uçak bileti fırsatlarına göz atabilirsiniz.

 2. East Side GalleryEast Side Gallery, Dünyanın en büyük açık hava galerisi ünvanı ile dikkatleri üzerine toplayan bir galeridir. Berlin’in Friedrichshain-Kreuzberg semtinde bulunan bu galeri, aynı şekilde uluslararası bir özgürlük anıtı olarak kabul görmektedir.Siegfrid Santoni, Bodo Sperling, Kasra Alavi,Jürgen Grosse (INDIANO), Dimitri Vrubel gibi ünlü sanatçıların tarihi eserleri ile kaplı olan East Side Gallery, ülkenin sanat anlamında en önemli yerlerinden biridir. Siz de East Side Gallery’i en ucuz uçak bileti bularak görmek istiyorsanız ucuzucur.com adresinden berlin uçak bileti fırsatlarını takip etmeyi unutmayın.3. Brandenburg Kapısıİhtişamlı görünümüyle ülkenin en çok turist çeken yapıları arasında yer alan Brandenburg Kapısı (Brandenburg Gate), Berlin sınırlarında bulunan bir yapıdır. Almanya ve Berlin’in önemli yapılarından biri olarak kabul gören bu tarihi kapı, Neo-klasik mimari anlayışı ve taş süslemeleriyle 1791 yılından beri günümüze kafa tutan mükemmel bir yapıdır.

4. Maulbronn Manastır KompleksiStuttgart’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta olan Maulbronn Manastır Kompleksi, 1993 yılından itibaren UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunmaktadır. 1147 yılında Cistercian rahipleri tarafından inşa edilen bu tarihi yapı, kültürel ve tarihi geçmişi olan eserleri merak eden gezginler için gözde ziyaret adresleri arasında bulunuyor. 5. SchnoorAlmanya’nın Bremen şehrine bağlı olan ve Orta Çağ bölgesi olarak bilinen Schnoor, uzun seneler tüccarların ve balıkçıların mesken tuttuğu alanlardan biri olmuştur. Taş ve tuğladan inşa edilmiş evleri, hediyelik eşya satan dükkanları, bölgeye has karakteristik kafeleri ve tarihi yapılarıyla dikkatleri üzerine çeken bu bölgede 14. yüzyıldan kalma Aziz John Kilisesi, Schifferhaus ve Landherrnamt binası gibi tarihi yerleri kesinlikle görmelisiniz.Almanya, Avrupa Birliği üyesi olmasından ötürü ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından Schengen vizesi talep etmektedir. Bu sebeple Almanya geziniz öncesinde vize işlemlerinizi tamamlamayı unutmayın. Bu muhteşem ülkenin sokaklarında büyüleyici bir seyahat deneyimi yaşamak ve keşfedilmemiş bölgelerini görmek istiyorsanız Ucuzucur.com adresinden ucuz uçak bileti fırsatları ile Almanya uçak bileti kampanyalarını değerlendirebilirsiniz.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur