ANTALYA’DA GEZİLECEK TARİHİ YERLER
İçindekiler:

ANTALYA’DA GEZİLECEK TARİHİ YERLERÜlkemizin her yıl turist akınına uğrayan şehirlerinden Antalya; mükemmel sahil şeridi, antik kentleri, doğal güzellikleri, yerel müzeleri ve olağanüstü manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez rotalarından olmaya devam ediyor.Özellikle yaz aylarında ziyaretçilerin yoğun bir şekilde akın ettiği Antalya’da ziyaretçilerin bölgedeki tarihi yerlere son derece ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Sizlere bu yazımızda Antalya’da gezilecek tarihi yerler hakkında bilgilerde bulunacağız.Siz de Antalya gibi her metrekaresi tarih dolu olan bir şehri keşfetmek istiyorsanız, Ucuzucur.com adresinden sizler için en uygun Antalya uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 Myra Antik Kenti, DemreAntalya‘ya ilk ayak bastığınızda rotanızı kesinlikle Demre’ye çevirmelisiniz. Demre’de bulunan Myra Antik Kenti, bölgede yer alan diğer tarihi eserlerden biri olan Noel Baba Kilisesi ile beraber en önemli tarihi yapılardan birisidir.Tarihçilere göre geçmişi M.Ö I. yüzyıl olarak bilinse de sikkelerden ve kaya mezarlardan şehrin tarihinin M.Ö. V. yüzyıldan beri var olduğu tahmin edilmektedir.Myra Antik Kenti’ne yolunuz düşerse, Roma İmparatorluğu döneminden kalma amfi tiyatro, Kaya mezarlar ve Likya yazıtları gibi tarihi yapıları inceleyebilirsiniz.

 Termessos Antik Kenti, DöşemealtıAntalya’nın Döşemealtı ilçesinde bulunan ve en ihtişamlı antik kentlerden biri olarak kabul edilen Termessos, Güllük Dağı tepelerinde, 1.150 metre yükseklikte yer alıyor. Patika yolu nedeni ile dağa yürüyerek ulaşabilirsiniz. Termessos antik kenti, geçmişteki görkemli silüetini günümüze taşımayı başarmış ender antik kentlerden biri olma özelliğini taşımaktadır.

 Noel Baba Kilisesi, DemreMyra Antik Kenti gibi Antalya’nın Demre ilçesinde yer alan Noel Baba Kilisesi, Noel Baba olduğu tahmin edilen Aziz Nicholaos’ın vefatı sonrası yaptırılan tarihi bir yapıdır. Katolik, Ortodoks ve Protestanlar için kutsal kabul edilen kilisede her yıl ayinler düzenlenmektedir.

 Tarihi Saat Kulesi, MerkezAntalya’da görülecek bir diğer tarihi yer ise şehir merkezinde bulunan Tarihi Saat Kulesi’dir. 1901 yılında II. Abdülhamit anısına yaptırılmıştır. 14 metre yüksekliğe sahip olan bu saat kulesi önünde mükemmel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

 Olimpos Antik Kenti, KumlucaAntalya’nın bir diğer gezilecek bölgelerinden biri ise Antalya çevresinde bulunan Olimpos Antik Kenti. Bütçesine özen gösteren gezginler için ideal bir yer olan Olimpos, sahili ve tarihi antik kenti ile misafirlerine mükemmel bir deneyim sunuyor. Ağaç evlerin sıkça bulunduğu pansiyonlar ile Olimpos’ta konaklama imkanına erişebilirsiniz. Aspendos Tiyatrosu, SerikTarihsel süreç bakımından en iyi korunan tiyatrolardan biri olan ve Anadolu’da yer alan antik Roma tiyatroları arasında günümüze kadar ulaşmayı başarabilen Aspendos Tiyatrosu, 20 bin kişiye ev sahipliği yapmaktaydı. Bu muazzam yapı Antalya’da kesinlikle görmeniz gereken yapılardan birisidir.Sizlere bu yazımızda Antalya’da gezebileceğiniz tarihi yerleri listeledik. Eğer tarihi eserlere hayranlık duyuyorsanız, bu tarihi yerleri gezi planınıza ekleyerek tarihsel bir serüven yaşayabilirsiniz. Siz de antik yapıları ile meşhur Antalya’ya ucuzucur.com adresinden ucuz uçak bileti alarak kolayca ulaşabilirsiniz.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur