BARSELONA’DA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER
İçindekiler:

BARSELONA’DA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLERİspanya’nın en ilginç noktalarından biri olan Barselona!Eşsiz mimarisi, Katalan kültürü ve özgürlüğün şehri olan Barselona aynı zaman da çok popüler bir limanı kenti olarak karşımıza çıkıyor. Yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi ağırlayan şehir dünyanın en önemli rotalarından biri. Gelin Barselona’da görülmesi gereken yerleri hep beraber inceleyelim!1) La Sagrada Familia


Antonia Guadi’nin adını taşıyan La Sagrada Familia Katedrali, Barselona’nın en önemli mimari ve dini sembollerinden biri olmakla birlikte Art Nouveau mimari stilindeki bu göz alıcı yapıyı görmeden hiçbir Barselona seyahati tamamlanmış sayılmıyor.

2) Casa Mila


Barselona’da mutlaka görülmesi gerekenler listesinin ikinci sırasında yine ünlü mimar Antonio Gaudi’nin imzasını taşıyan bir diğer fantastik yapı olan Casa Mila, yani bir diğer ismiyle La Pedrera yer almaktadır.

Hiç düz duvarı bulunmayan ve dalgalı bir yapıya sahip olan bu binanın içi de aynı dışı gibi sürrealist ve masalsı bir dekorasyona sahiptir. Ayrıca yaz dönemlerinde teras bölümünden şehrin panoramik manzarasını izlemeyi ve canlı caz müziği performanslarını dinlemeyi sakın unutmayın.

3) Parc De La Ciutadella


İspanya’nın gözde şehri Barselona’nın en bakımlı ve en muhteşem parklarından biri olan Parc De La Ciutadella, yemyeşil doğa ve göl manzarası eşliğinde dinlenmek, piknik yapmak ve bisiklet ve koşu gibi spor aktiviteleri yapmak için eşsiz bir mekân olmakla birlikte ayrıca park içerisinde The Cascada Çeşmesi, Katalan Parlamento Binası, Barselona Hayvanat Bahçesi ve Zooloji Müzesi’nin bulunduğu Üç Ejderha Sarayı da yer almaktadır.

4) Barri Gotic


Barselona’nın “Tarihi Şehir” bölgesi olan Barri Gotic, şehrin Orta Çağ’a ait kilise, manastır gibi yapılarının toplandığı en eski yerleşimlerinden biridir. Etkileyici yapıların barındığı restoran ve kafelerin bolca bulunduğu bu nostaljik bölgeyi yürüyerek keşfetmek, Barselona’da yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biridir.

5) Park Guell


Şehrin en büyük ve en gösterişli parklarından biri olan Park Guell Barselona’nın soylu ailelerinden Guelllerin ünlü mimar Antonia Gaudi’ye yaptırılmıştır. Ünlü mimarın eşsiz yeteneğini sergilediği park, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Bu ilginç park yüksek Camel Tepesi üzerinde yer aldığı için buradan büyüleyici Barselona manzarasını izleme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

6) Barselona sahilleri


Avrupa’nın en renkli şehirlerinden biri olan Barselona aynı zamanda Akdeniz’e kıyısı olan nefis bir kıyı kentidir. Bu özelliği ile Barselona sahilleri deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen yerli ve yabancı turistler tarafından dolup taşmaktadır. Barselonata Beach, Icaria Beach, Marbella Beach ve Caldetes Beach şehre en yakın plajlar arasında bulunuyor.Barselona’da ziyaret edilebilecek önemli yerler arasında, Barselona Akvaryumu, FC Barselona Müzesi ve Stadyumu, La Rambla ve El Raval semtleri, Joan Miro Vakfı Müzesi, Montjuic, Çağdaş Sanatlar Müzesi, Poble Espanyol, La Seu Katedrali, Picasso Müzesi ve şehri panoramik bir açıdan izleyebileceğiniz ve eğlence parklarında dolaşabileceğiniz renkli Tibidabo semti bulunuyor.

 

 
2
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur