BOĞAZ, MARTI, KAHVALTI
İçindekiler:

BOĞAZ, MARTI, KAHVALTIŞairin de dediği gibi “kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”, hele ki İstanbul Boğazı’nda edilen kahvaltıyla… Bu eşsiz kahvaltı için  ucuz uçak bileti ucuzucur.com’dan alınır. Gecesi, gündüzü ayrı; baharı, güzü ayrı güzel İstanbul'da huzur bir martının kanadına takılmış boğazı işaret ediyor. Şairleri kendine âşık eden şehir İstanbul'da sevdiklerimizle geçirdiğimizin güzel anılara bir yenisini daha eklemek için boğazda kahvaltı güzel bir sebep olsa gerek. Öyleyse hiç durmayın, İstanbul Boğazı’nı soluyup, martıların kahkahaları ile günü keyiflendirmek için hemen ucuz uçak bileti alın ve bir an evvel harekete geçin. Rumeli HisarıEğer tercihiniz Avrupa Yakası’ndan yanaysa evinizden, otellerinden erken çıkıp, boğaz havasını soluyarak bir sabah yürüyüşü ile güne başlamanızı tavsiye ederim. Hem böylelikle mekânların önünde her geçen dakika artan kuyrukta da beklemek zorunda kalmazsınız. Peki, “hangisini seçmeliyim” derseniz, Rumeli Hisar’ı sahilinde sıralanmış pek çok kahvaltı mekânı bulunuyor. Bakır sahanda menemeninden tutun da kol böreğine kadar envai çeşit kahvaltı seçeneği ile aklınızı karıştıracak mekânların her birinin lezzet muazzam… İstanbul’un fazlaca tercih edilen kahvaltı mekânlarının bulunduğu Hisar’da dikkat etmeniz gereken iki husustan ilki, masa başında fazla beklememek adına kalabalık olmayan kafe veya restoranları seçmeniz, diğeriyse fiyatlar… Unutmayın, iki kişilik Rumeli Hisar’ı kahvaltısı için 100-250 lirayı gözden çıkarmalısınız.

 Anadolu HisarıMuhteşem manzarası eşliğinde, şık restoranlarda kahvaltı keyfi yapmak isteyenler için doğru adres Anadolu Yakası… Aç kalmanıza imkân vermeyecek açık büfe kahvaltılar ile önce gözünüzü, sonra da midenizi doyurmak için çabalayan işletmeler için kişi başı 100-150 lira ödeyebilirsiniz. Ayrıca Avrupa Yakası’ndan gelecek misafirleri için bazı restoranlar tekneler ile ücretsiz ulaşım da sağlıyor. Bu da aklınızın bir köşesinde olsun.

 Çengelköy“Bana bir masal anlat baba / İçinde tüm sevdiklerim /İçinde İstanbul olsun” sözleriyle hafızalarımıza kazınan semt Çengelköy… Mavi ile yeşilin kavuştuğu Çengelköy’de uygun fiyatlarla boğaza nazır kahvaltı yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sınırsız çay eşliğinde donatılan masadan arta kalanları kedilere, balıklara ve martılara vermeyi sakın unutmayın.

YeniköyEmirgan ile Tarabya arasında bulunan semtte hafta sonları lüks balık restoranlarında da dalga sesleri ile huzur bulabileceğiniz kafelerde de zengin menü içerikleriyle kahvaltı yapma imkânınız var. Kahvaltı sonrasında da hafta sonunuzu keyifli hale getirmenize olanak sağlayacak Yeniköy’de kahvaltı fiyatları 50-150 lira arasında değişiyor.Hadi, İstanbul’a gelmek için bir neden… Derdi, kederi bir kenara bırakalım ve bir hafta sonu kendimizi boğaza atıp şehri içimize çeke çeke güzel bir kahvaltı yapalım.
0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur