BURSA’DA GEZİLECEK YERLER LİSTESİ
İçindekiler:

BURSA’DA GEZİLECEK YERLER LİSTESİTürkiye’nin nüfus bakımından en büyük 4. şehri olan Bursa, doğal ve kültürel güzellikleriyle isminden sıkça söz ettiriyor. Özellikle son yıllarda haftasonu mini tatil kaçamakları düşünen İstanbullular rotalarını Bursa ve çevresinde yer alan doğal güzelliklerinden yana kullanıyor. Sizlere bu yazımızda Bursa’da gezebileceğiniz yerleri sıralayacağız. Siz de Bursa’nın doğal ve kültürel yerlerini görmek istiyorsanız Ucuzucur.com’un ucuz uçak bileti kampanyalarıyla sizlere sunduğu bursa uçak bileti fırsatlarını takip etmeyi unutmayın. Keyifli okumalar.Bursa’da Gezilecek 5 Yer
 

Mükemmel Bir Yarımada: GölyazıBursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Uluabat Gölü kıyısında bulunan, adeta ufak bir balıkçı kasabasını andıran Gölyazı, kara ile denizin arasında ince bir köprü ile bağlanıyor. Bu büyüleyici yarımada, mimari özelliklerini korumayı başardığı gibi tarihi kalıntılar ve eski rum evlerinin korunmasında da oldukça başarılı bir yer olarak tarihselliğini korumuştur. Huzurlu bir hafta sonu tatili isteyenlere oldukça ideal bir yer.

 CumalıkızıkOsmanlı Devleti mimarisini mükemmel bir şekilde yansıtan ve Osmanlı’nın kuruluş yıllarında(1300’lü yıllar) kurulan Cumalıkızık mahallesi, televizyon dizilerinin çekilmesi ile son dönemlerde popülerliği artan mekanlardan biri haline gelmiştir. Cumalıkızık, tarihi ve kültürel dokusu sebebiyle 2014 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

 UludağKış aylarına girdiğimizde herkes tarafından ilgilerin odağı haline gelen Uludağ, misafirlerine bembeyaz karlar içinde muazzam bir kış tatili imkanı sunuyor. Bu kış cenneti yerde ister günübirlik ister uzun süreli tatil yapma fırsatına erişebilirsiniz. Siz de kış tatillerini seviyorsanız bursa uçak bileti ile tatilinize ilk adımı atabilirsiniz. Bursa’da Bir Doğa Harikası: Cennet KanyonuYarhisar ve Günece köyleri arasında konuşlanmış ve tahrip edilmemiş doğası ile kendine hayran bırakan Cennet Kanyonu, günümüzde hala harikulade güzelliğini korumaya devam ediyor.  Kanyon girişinde yer alan ve buraya gelen insanları yuttuğu rivayet edilerek geniş kapsamlı yayılan Girdaplı Göl, bu kanyonun bozulmamasında büyük etkenlerden biri olarak bilinmektedir.İznik Gölü BazilikasıGünümüzden 1400-1500 yıl önce inşa edilen ve 740’lı yıllarda gerçekleşen bir depremle sular altında kaldığı bilinen İznik Gölü Bazilikası‘nın yeniden bulunması büyük bir tesadüf örneğidir.  Bu bölgede çalışma yapan belediye işçilerinin fark etmesi ile bulunan bazilika İznik Gölü’nde suyun birkaç metre altında bulunuyor.Siz de Ucuzucur.com adresinden Bursa uçak bileti kampanyalarına göz atıp, şehir çevresinde doğal güzellikleri ile kendine hayran eden bu muhteşem bölgeleri gezebilirsiniz. 


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur