DALYAN TURUNA KATILACAKLARIN YAPMASI GEREKEN 5 ŞEY
İçindekiler:

DALYAN TURUNA KATILACAKLARIN YAPMASI GEREKEN 5 ŞEYMuğla’nın şirin ilçelerinden Ortaca’da bulunan ve adeta doğanın tüm güzelliğini yansıtan Dalyan, tarihi yapılar ile doğayı birbirine harmanlayan Kaunos Antik Kenti ve büyüleyici İztuzu Plajı gibi birçok doğa güzelliğine sahip mükemmel bir bölgedir. Bu mükemmel yere gelenlerin tekne turu ile bölgeyi gezebildiği Dalyan’da yapabileceğiniz sayısız aktivite mevcut.Sizlere bu yazımızda Muğla’nın göz bebeği Dalyan’da yapmanız gereken 5 aktiviteyi sıraladık. Siz de bu mükemmel tatil beldesinde doğaya ve tarihe doymak istiyorsanız ucuzucur.com adresinden muğla uçak bileti fırsatlarını takip edebilirsiniz.1. Çamur BanyolarıYerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği çamur banyoları, yaklaşık 39 derece sıcaklığa sahip şifalı sularıyla misafirlerinin vazgeçemediği rotalardan. Dünyaca ünlü tanınmış kişilerin de bulunduğu bu şifalı yerdeki çamurun romatizma ve kireçlemeye iyi geldiği biliniyor. Siz de dalyan çamur banyosu mucizesine gitmeyi kafanıza yerleştirdiyseniz en ucuz dalaman uçak bileti fırsatları için ucuzucur.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.2. Kaunos Antik Kentini

 Dalyan’da Tekne turuna katılanları mükemmel bir tarihi doğa harikası karşılıyor. Kaunos Antik Kenti, yaklaşık 2 bin 500 yıllık geçmişi, 5 bin kişilik tiyatrosu, tarihi kaya mezarları ve Demeter Kutsal Tapınağı ile misafirlerini tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor. Bu eşi benzeri olmayan güzellikteki kent, Dalyan turu yolcularına muazzam bir manzara fırsatı sunuyor.

3. Caretta Caretta’lara Eşlik EdinYumurtlama dönemlerinde rotalarını İztuzu Plajı’na çeviren Caretta Carettalar Dalyan ve çevresinde yaşamlarını sürdürüyor. Bazı zamanlarda izlerine rastlanmasa da şanslı gününde iseniz Dalyan Turu süresince teknenizin çevresinde sizlere eşlik eden bu sevimli kaplumbağaları izleyebilirsiniz.

4. İztuzu PlajıCaretta Caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı mükemmel kumsalını bir kenara bırakırsak, Dalyan’ın diğer bir tarafında büyüleyici denizi ile görenleri kendine hayran eden bir görünümü sahip olan İztuzu Plajı, dünyanın en önemli plajlarından biri olarak sayılmaktadır. Dünyaca ünlü olan bu harika plaja en ucuz uçak bileti alarak gitmenin yollarını ise blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.5. Deniz Ürünleri Aşıklarına Müjde: YengeçlerDalyan turundaki en keyifli aktivitelerden biri de hiç şüphesiz deniz ürünleri severlerin ve isteyenlerin huzuruna sunulan taze yengeçler. İztuzu plajında harikulade zaman geçirdikten sonra sizler için hazırlanan lezzetli yengeçlerle karnınızı doyurabilirsiniz.Bu yazımızda sizlere Dalyan Turunda yapılacak aktiviteleri aktardık. Siz de bu mükemmel bölgeye gitmek istiyorsanız ucuza bilet fırsatlarının adresi ucuzucur.com adresinden Dalaman uçak bileti kampanyalarına göz atabilir ve mükemmel bir doğa turu yapabilirsiniz. 


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur