DEĞİŞİMİN ADRESİ KARAKÖY
İçindekiler:

DEĞİŞİMİN ADRESİ KARAKÖYKahve kokulu sokaklarıSemte, Tophane’den ya da Galata’dan gelmiş olmanız çok da fark etmiyor. Çünkü Karaköy’de rotanızı sizden çok, dar sokaklardan gelen kahve kokuları belirliyor. Bölgedeki değişimin öncüsü olan butik kahveciler bununla da kalmayıp, farklı mekân tasarımlarıyla sizleri adeta Avrupa sokaklarına ışınlıyor. Hem bu atmosferi solumak hem de kırk yıl hatırı olduğu söylenen kahveleri tatmak isterseniz yanında mutlaka ufak bir tatlı kaçamağı yapmanızı tavsiye ederim. Ve bu tatlı kaçamakları en ucuz uçak bileti alarak yapmak artık Ucuzucur.com sayesinde daha kolay.“Üçüncü dalga demleme yöntemleri ve çekirdek seçenekleri sizin olsun, ben tam bir çay tiryakisiyim” diyenlerdenseniz korkmayın, sizin için de semtte alternatif yerler bulunuyor. Hatta dünya çay kültürünü küçücük dükkânlarında sunanlar eminim ki sizi kalbinizden vuracak.

 Her keseye uygun kahvaltı seçeneğiÖzellikle hafta sonları midenize ve gözünüze bayram ettirecek, muazzam Karaköy kahvaltısı için kişi başı 50-100 lirayı gözden çıkarmalısınız. Ama “bana bir çayla bir simit yeter” diyorsanız da odun ateşinde kızarmış mis gibi susam kokusunu takip edip tarihi simitçide de kahvaltınızı yapabilirsiniz. 

Yemek tutkunlarının adresi KaraköyMükellef bir masada yemek yemek isteyenler için geleneksel lezzetler sunan esnaf lokantalarından kebapçılara, tarihi kuru fasulyeciden balıkçılara ya da dünya mutfağını tercih edenler için de en doğru adreslerden biri olan Karaköy, zengin menü seçenekleri ile tüm lezzet avcılarını bekliyor. Her geçen gün biraz daha kalabalıklaşan sokakların etkisiyle fiyat artışlarını da lezzet peşinde koşarken gözden kaçırmayın derim. 

Tasarım ve ikinci el dükkânları sizi bekliyor.Kiminin sosyal medya için poz verdiği kiminin de açık hava sanat galerisi edası ile incelediği grafitilerle donatılmış sokaklar arasında gezerken tasarım veya vintage ürünler bulabileceğiniz dükkânlara da rastlayabilirsiniz. İkinci el ürün kullanmayı seviyorsanız, burayı listenize eklemenizi tavsiye ederim. En ucuz uçak bileti ile kolay ulaşım noktasıİstanbulluların tramvay ve füniküler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilecekleri semte vapur saatlerini takip ederek Kadıköy İskelesi’nden de ulaşabilirsiniz. İstanbul’a hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler ise ucuz uçak bileti araştırarak ya da hava yolu şirketlerinin kampanyalarından yararlanarak Karaköy’ün güzelliklerini keşfedebilirler. 


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur