EKONOMİK TATİL İÇİN 5 ÖNERİ
İçindekiler:

EKONOMİK TATİL İÇİN 5 ÖNERİ


Tüm yıl boyunca çalışıp yaz gelip çattığında planlanan o muhteşem tatilin hayalini kurarız. Ev, okul ve işten uzaklaşıp biraz da olsa rahatlamak isteyen fakat bütçesini nasıl hazırlaması gerektiğini bir türlü bilemeyenler için o ekonomik tatil için atılması gereken 5 adımı sizler için derledik.

Ekonomik Seyahat İçin Kısa İpuçlarıBütçenize Sadık Kalın


Seyahatinizi planlamadan önce yapacağınız kısa bir bütçe hesaplamasının ardından yaptığınız tatil süresinca paranız hakkında kısa bir çetele tutmanız da fayda var. Giderlerin belirli aralıklar ile seyahat boyunca hesaplanması size daha rahat ve dertsiz bir seyahat sunacaktır. Seyahatinizin en başından itibaren hesapladığınız uçak bileti, konaklama, yeme-içme ve hediyelik eşya gibi harcamalarınızı bir köşede not almakta fayda var.

Esnekliğe Yer Verin


Yılın belirli günlerinde yapılan tatil planları genellikle büyük bir harcama ile sonlanmaktadır. Yıl içerisinde gerçekleşen bayramlar, resmi tatiller, yılbaşı ve özel günlerde yapılacak olacak seyahatlerde çok fazla harcama yapmak gerekebilir. Bu nedenle seyahat tarihi konusunda biraz daha esnek davranabilir ve tatilinizi ucuza kapatabilirsiniz.

Rota Seçimi Önemli


Gideceği şehrin ya da ülkenin ekonomisi hakkında kısa bir araştırma yapmak ekonomik tatil için en önemli adımlardan biridir. Gideceğiniz noktada yapacağınız harcamaları önceden planlayabilir bütçenizi bu noktalarda göre belirleyebilirsiniz. Bu nedenle tatil için seçilecek nokta burada biraz önem kazanmaktadır. Birden fazla yapacağınız seyaht için noktaları önceden belirlemekte fayda var. Son anda gerçekleşecek bir plan bütçenizi zarara uğratabilir.

En Büyük Yardımcı Süpermarketler


Yurtdışında herhangi bir şehre adımınızı atar atmaz başta yeme-içme olmak üzere her türlü ihtiyacınızı karşılamak için market, süpermarket ve bakkalları araştırın. Popüler meydan, anıt ya da müze çevresinden alışveriş yapmayın, bu noktalar oldukça maaliyetli olacaktır. Süpermarketlere girerek fiyat analizi yapmak bulunduğunuz ülke ve şehirle ilgili genel durum hakkında iyi bir kaynak oluşturuyor. Süpermarkette baktığınız su fiyatını standart bir markete girdiğinizde karşılaştırarak daha ucuza nasıl seyahat edeceğinizi fark edebilirsiniz.

Fazla Yükten Kurtulun


Seyahatinizi oldukça hafif tutun. Seyahat boyunca çok gerekmeyen eşyalarını yanınıza almayın. Unutmayın ziyaret edeceğiniz şehirlerden anı biriktirmek için bazı hediyelik eşyayı yanınıza getireceksiniz. Bu nedenle ne kadar az eşya ile başlarsanız o kadar rahat bir tatil yaşarsınız.

 
0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur