FETHİYE’DE GEZİLECEK YERLER LİSTESİ
İçindekiler:

FETHİYE’DE GEZİLECEK YERLER LİSTESİ


Akdeniz ve Ege’yi birbirinden ayıran noktada bulunan müthiş güzelliklikteki Fethiye…

Doğal yapısını geçmişten günümüze koruyabilen Fethiye kıyıları, zengin tarihi ve en ferahlatıcı güneşi ile oldukça dikkat çeken bu şehrin tadını her yıl çok sayıda turist çıkarmaktadır.

Fethiye’nin sunduğu diğer mucizelere gelin hep beraber göz atalım!

İşte Fethiye’nin mutlaka görülmesi gereken ünlü adreslerini sizler için derledik.

Fethiye’de Gezilecek Yerler1) Kayaköy


Millattan öncesine dayanan bir şehir olan Kayaköy..

uzun süredir yapılan restorasyon çalışmaları sonucunda tarihini yeniden yaşatacak olan Kayaköy,, Fethiye’ye kadar gitmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Etrafınızda gördüğünüz evlerin taşlarla örüldüğü kentte, restorasyon çalışmaları tamamlanmadan tarihin en güzel izlerini sürmeyi unutmayın.

2)Kelebekler Vadisi


Ölüdeniz’den hareket edentekne ile ulaşılabilen Kelebekler Vadisi’yle henüz tanışmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Doğal güzelliğinin yanı sıra içinde barındırdığı kelebek çeşitliliği ile rüya gibi manzaralar sunan bu vadi görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

3)On İki Adalar


Farklı koyların birbirleri ile olan bağlantısından doğan güzellik...

Fethiye’de mutlakata görülmesi gereken yerlerin arasında bulunan On İki Adalar’a Kelebek Vadisi’ne gidildiği gibi tekne ile gitmek mümkün. Farklı ve değişik manzaralara şahit olacağınız bu yeri de rotanıza eklemeyi unutmayın.

4)Fethiye Müzesi


Her sokağı ile tarih kokan Fethiye’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardan biri ise Fethiye Müzesi. 2 ayrı sergi alanından oluşan müze, antik çağdan Bizans’a kadar pek çok döneme ait esere ev sahipliği yapıyor. Tarihe yolculuk yapmak için iyi bir nokta olan Fethiye Müzesi kapılarını tüm ziyaretçilerine açıyor.

5)St. Nicholas Adası


Kayaköy’ün tepesini geçtikten sonra zeytin ağaçlarıyla çevrilmiş Gemiler Adası’na ulaştıran yolun tam karşısında St. Nicholas Adası karşılıyor bizleri...

Güzelliğiyle yanı sıra zengin tarihiyle de dikkat çeken adada, bir zamanlar Denizler Azizi Nicholas’ın yaşadığı tahmin ediliyor. İsmi yalnızca bir rastlantı olmayan Ada’da, 90’lı yıllarda yapılan arkeolojik araştırmalara göre; buranın erken Hristiyanlık döneminde sıklıkla kullanılan bir ziyaret merkezi olduğu söyleniyor.

6)Kabak Koyu


Koyları ile oldukça dikkat çeken Fethiye’de Kabak Koyu muhakkak ziyaret edilmesi gereken noktalardan biridir. Temiz sularında güzel vakit geçirebileceğiniz Kabak Koyu diğer koylara göre daha sakin ve huzurlu diyebiliriz.

7)Paspatur Çarşısı


Fethiye’yi keşfettikten sonra biraz dinlenmek ve sevdikleriniz için hediyelik alışverişi yapmak isterseniz Paspatur Çarşısı tüm güzelliğiyle sizi bekliyor. Fethiye’nin merkezindeki çarşının içerisinde pek çok hediyelik mağazası ile restoran ve kafe yer almaktadır. Meşhur renkli şemsiyeleri ile bilinen Fethiye fotoğraflarının vazgeçilmezi olan çarşıda renkli kareler çekmeyi de unutmayın!

 

 
0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur