GÖKÇEADA’DA DENİZİN TADINI ÇIKARACAĞINIZ 5 YER
İçindekiler:

GÖKÇEADA’DA DENİZİN TADINI ÇIKARACAĞINIZ 5 YERTürkiye’nin en büyük adalarından biri olan Gökçeada, muazzam koyları ve temiz plajları ile yaz tatilinde ziyaretçilerine mükemmel bir tatil seçeneği sunuyor. Gökçeada, masmavi ve temiz suları ile Ege Denizinde adeta cennetten bir parça olarak göze çarpıyor. Sizlere bu yazımızda Gökçeada’da denize girebileceğiniz yerleri sıralayacağız. Siz de bu tatil cenneti yere gitmek isterseniz hemen ucuzucur.com adresinden çanakkale uçak bileti fırsatlarına göz atarak uygun fiyata mükemmel bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.Gökçeada’da Denize Girilecek Yerler
 

1. YıldızkoyuGökçeada’nın en bilindik koylarından biri olan Yıldızkoyu, genellikle kamp tutkunları tarafından ziyaret edilen bir koydur. Yıldızkoyu’nda yer alan kamp alanı, bu bölgenin tanınmasında fazlasıyla etkili olurken koyun çevresini saran kayalıklar ve denizin temiziği dikkat çeken ayrıntılardan biridir.

 2. Kefaloz KoyuBir diğer adı Aydıncık Plajı olan Kefaloz Koyu, günübirlik kaçamaklar düşünen tatilcilerin uğradığı bir koydur. Su derinliği fazla olmamasından dolayı çocuklu aileler için uygun olan koy, adını adanın kafası olarak dile getirildiği için Yunanca ‘kafa’ anlamına gelen ‘Kefalos’ isminden almıştır.

3. Laz KoyuGökçeada’da bulunan ve adanın güney kısmında yer alan Laz Koyu, plajı ve denizi kumlu olması nedeniyle deniz keyfi yaşayacağınız bir diğer seçenektir. İçerisinde plaj şartlarına uygun her türlü imkan bulunan bu koy kamp yapmaya son derece elverişlidir.

4. Mavi KoyYıldızkoyu ile arasında çok az bir mesafe olan Mavi Koy, diğer koylara nazaran el değmemiş özelliği ile dikkatleri üzerine çekmekte. Sualtı güzellikleri ile dalış tutkunlarına mükemmel bir imkan sunan Mavi Koy, bozulmamış doğası ile kesinlikle uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerdir.5. Gizli LimanGökçeada’nın Uğurlu köyü yakınlarında yer alan Gizli Liman, Gökçeada’nın sessiz ve sakin bölgelerinden. Ara sıra orta şiddetli rüzgarların etkisi ile sessizliği bozan dalgalar olsa da denizin berraklığı ve temizliği ile büyüleyici bir adres olmayı çoktan hak eden bir yerdir Gizli Liman.Genellikle İstanbul‘dan gelen tatilcilerin vazgeçemediği rotalardan biri olan Gökçeada’ya gidebileceğiniz en yakın havalimanı Çanakkale’de yer alıyor. Bu mükemmel yerde mini bir tatil yapmak için Ucuzucur.com adresinden Çanakkale uçak bileti fırsatlarını takip etmeyi unutmayın.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur