GÜN BATIMININ İZLENDİĞİ EN İYİ 5 YER
İçindekiler:

GÜN BATIMININ İZLENDİĞİ EN İYİ 5 YER


Belki biraz huzur belki biraz romantik. Gün batımı, insanların genellikle sevdiği biriyle birlikte izlediği bazen de yalnız kalıp düşündüğü an olarak bilininir. Şairlere şiir yazdıran, sanatçılara beste yaptıran ve ressamlara resim yaptıran o an... Gün batımının en iyi izlendiği 5 yeri sizler için listeledik.

1) Ayvalık, Şeytan Sofrası


Tatilcilerin uğrak yerlerinden biri olan Ayvalık, hem tatilcilere deniziyle mest ediyor hem de eşsiz manzarası ile adeta gelen ziyaretçilerini büyülüyor. Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Ayvalık, gelen ziyaretçiler tarafından dünyanın en iyi gün batımının izlendiği yer olarak nitelendirilmektedir. Manzarasında yer alan lav birikintisinden dolayı şeytanın ayak izleri olarak görülmüş ve şeytan sofrası ismini almıştır.
2) İstanbul, Adalar


Birbirinden farklı ve eşsiz manzaralara ev sahipliği yapan adalar ile gün batımını izlemek adate görsel bir şölen. Gün batımı sırasında gökyüzünde renklerin biribiriyle olan uyumuna eşlik edebilir ve kendinize ömür boyu saklayacağınız görsel bir anı ekleyebilirsiniz. İstanbul'da adalar dışında gün batımını izleyeceğiniz yerler arasında Moda sahili, Üsküdar, Pierre Loti Tepesi, Sarıyer ve Eminönü gibi bölgeler yer almaktadır.

3) Antalya, Kaş


Yaz tatillerinin vazgeçilmez adreslerinden biri olan Antalya tatilin yanı sıra büyüleyici bir atmosfere imza atmaktadır. Antalya'nın Kaş bölgesi gün batımını doyasıya izleyeceğiniz bölgelerden birisidir. Gün batımı sırasında mavisiyle büyüleyen gökyüzü kızıla dönüyor ve adeta gelen ziyaretçilerine inanılmaz bir görsel şölen sunmaktadır.


4) Kapadokya, Kızıl Vadi


Uçan balonları ile ünlü olan Kapadokya'nın bilinmeyen yanlarından biriside gökyüzüyle adeta dans eden gün batımıdır. Gün batımı sırasında güneşin peri bacaları ile birlikte olan uyumu görülmeye değer bir görsellik sunmaktadır. Kapadokya'da gün batımı birçok noktadan izlenmektedir. Kızılçukur Vadisi olarak bilinen Kızıl Vadi ve Göreme bölgesinde yer alan Güllüdere Vadisi'nde gün batımına eşlik edebilirsiniz.


5) Çanakkale, Assos


Çanakkale bölgesinin sınırları içerisinde yer alan Assos Antik Kenti, hem tarihi hem de eşsiz manzarası ile gün batımını izlemek için tercih edilen tatil yerlerinden birisidir. Volkanik bir yapı olarak tepeye kurulmuş Assos'ta, güneşin batışını Athena Tapınağı içerisinde izleyebilir ve kendinize ömür boyu saklayabileceğiniz bir anı bırakabilirsiniz. 
0
0
1
135

Instagram'da Ucuzucur