HAYDİ, NİŞANTAŞI’NA ALIŞVERİŞE
İçindekiler:

HAYDİ, NİŞANTAŞI’NA ALIŞVERİŞEKendine has mimari dokusu ile bütünleşen şıklığı, butikleri, kafeleri ile Nişantaşı’ndayız.Atış alanı olarak kullanılan bir ormanın bugün şıklığın ve zarafetin adresi haline gelmesi pek çoklarımız için hayret verici olabilir. Evet, yanlış duymadınız, İstanbul’un en güzide semtlerinden biri olan Nişantaşı, Osmanlı döneminde padişahların atış talimi yaptıkları bir alanken bugün lüks restoranların, dünya markalarının yer aldığı mağazaların, şık butiklerin ve kafelerin bulunduğu bir semt haline geldi. Geçmişin izleri, semtte bulunan beş nişan taşı ile korunsa da 40’lı ve 50’li yıllara kadar konakları ile ünlü Nişantaşı’nı bugünkü hali ile turlamak için ucuz uçak bileti almaya ne dersiniz? 

 Nişantaşı alışverişin adresi ise Ucuzucur.com Ucuz Uçak Bileti AdresiAlışveriş tutkunlarının vazgeçilmezi olan semtte, yerli ve yabancı dünya markalarının yer aldığı mağazalarda dolaşarak koca bir gününüzü geçirebilirsiniz. Burada şık gece kıyafetlerinden takılara, evinizin dekorasyonunu zenginleştirecek objelerden orijinal çantalara kadar pek çok ürünü bulabilirsiniz. Tabii, bunun için kesenin ağzını bir miktar açmanız gerekebilir. Unutmadan söyleyeyim, koca koca AVM’lerde yer alan, özellikle gençlerin indirimlerini iple çektiği markalar da Teşvikiye Caddesi üzerinde yerlerini almış, sizleri bekliyor.  Çok fazla bekletmek istemiyorsanız hemen ucuz uçak bileti almak için ucuzucur.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 Nişantaşı’nda ne yenir?Arkadaş muhabbetlerinizi daha da lezzetlendirecek kahve için Nişantaşı’nda alternatif pek çok kafe seçeneği mevcut. Özellikle son birkaç yılda sayıları hızla artan mekânlar için Teşvikiye ve Topağacı yönünü tercih edebilirsiniz. İster laptop’ınız, kitabınızla ister bir sohbet eşliğinde yudumlayacağınız kahvenizi ara sıra tatlı ile şenlendirmeyi de unutmayın. Benim tercihim kavanoz içinde sunulan meyveli muhallebiler, ama siz hangisini tercih edersiniz, bilemem. Son zamanların trendi diyebileceğimiz vegan beslenme için zengin seçenek sunan Nişantaşı’nda rezervasyonsuz giremeyeceğiniz lüks restoranlar da hayli fazla. Hoş bir müzik eşliğinde yemeyi planladığınız özel bir akşam yemeği için naçizane önerim, mekânın kapısında uzunca bir süre beklememek için özellikle hafta sonları yer ayırtmadan gitmemeniz. 

Peki, ya başka…Bir tarafı Dolmabahçe’den Beşiktaş’a, bir tarafı Beyoğlu’na uzanan Şişli’nin en gözde semtlerinden biri olan Nişantaşı’nda farklı hikâyesi ve mimarisi bulunan Teşvikiye Cami’ni görmenizi mutlaka tavsiye ederim. Hafta sonu için İstanbul dışından gelen alışveriş tutkunlarına bir nevi “terapi” uygulayacak semtte kalan zamanınızı değerlendirebileceğiniz sanat galerilerini ziyaret edebilir ya da tıpkı Avrupa şehirlerinde olduğu gibi hayatın içinde, yeşil ile iç içe Maçka Parkı’nda gününüzü sonlandırabilirsiniz. Nişantaşı’nı keşfetmek istiyorsanız hemen ucuz uçak bileti almak için ucuzucur.com’u ziyaret edin.
1
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur