İSPANYA’NIN TARİH VE KÜLTÜR MERKEZİ: SEVİLLA
İçindekiler:

İSPANYA’NIN TARİH VE KÜLTÜR MERKEZİ: SEVİLLA


Tarihe, kültür sanata ve muhteşem yemeklere ilgi duyanlar için adeta bir cennet olan Sevilla sizin için harika bir seyahat adresi..

Avrupa’da turizm, sanat ve kültür denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri olan bu büyüleyici şehir, dünün ve bugünün harmanlandığı tarihi sokaklarıyla harika bir tatil fırsatı sunuyor. Zengin yemek kültürüyle midenizi şenlendirip hoş ve unutulmaz dokunuşlar yapacak olan Sevilla’da, Flamenko ve Sevillanas danslarının kıpır kıpır ritmi eşliğinde muhteşem eğlenceler yaşama şansını yakalıyın.

 

1) Sevilla Katedrali


Dünya üzerinde Gotik mimariye sahip en büyük kilise olarak anılan ve 1987’den bu zamana UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer etmiş olan Sevilla Katedrali (Seville Cathedral), 1507 yılında inşa edilmiştir. Gotik mimarinin en güzel ve özel örnekleri arasında gösterilen bu katedral, şehrin en çok turist çeken yapıları arasında yerin almaktadır.

2) Real Alcazar


1987’de UNESCO Dünya Kültür ve Miras Listesi’ne kabul edilmiş olan Real Alcazar (Alcazar ofSeville), ilgi çekici mimarisi ve yeşilin en güzel tonlarını bünyesinde barındıran geniş bahçesiyle de adından söz ettirmektedir.. Müslüman krallar için inşa edildiği bilinen bir kraliyet sarayı olan Real Alcazar, Endülüs mimarisinden izler taşıyan görünümüyle kendine hayran bırakmakta.

3) Parque de María Luisa


Parque de María Luisa (Maria Luisa Park), tropikal ağaçlarla kaplı yürüyüş caddeleri ve dizaynıyla etrafa farklı bir görünüm katan rengarenk banklarıyla büyüleyici bir atmosfere sahip olmakla birlikte Guadalquivir Nehri kıyısında konumlanan bu etkileyici park, çevresinde yer alan tarihi binalar, çeşmeler ve havuzlara da ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin gürültülü havasından doğanın kollarına kaçmak isteyen için bu park kaçırılaz bir fırsat.

4) Plaza de Espana


1928’den bu zamana kadar Sevilla sokaklarını süsleyen Plaza de Espana, İber-American Expo’su için tasarlanmış bir alandır. Maria Luisa Parkı’nda yer alan ve kentin çok sevilen yeşil alanlarından biri olan bu meydan, Rönesans ve Müdeccen mimarisini yansıtan en başarılı örnekler arasında gösterilmektedir.

5) Museo Bellas Artes de Sevilla


Orta Çağ zamanından kalma tarihi sanat eserleriyle ülkeye gelen turistlerin odak noktası olan Museo Bellas Artes de Sevilla‘da (Museum of Fine Arts of Seville), 1594’te inşa edilmiştir. Müzede; Francisco Herrera the Younger ve Murilla gibi çok sayıda ünlü sanatçıya ait eser sergilenmektedir.

Değişik mimarisi ve daracık sokaklarıyla ünlenen ve eskiden Yahudi azınlığın yaşadığı bir yer olan Santa Cruz, UNESCO Dünya Mirası’nda yer alan Giralda Çan Kulesi gibi pek çok etkileyici yapı ve yere sahip olan bu şehri keşfetmek için Sevilla uçak bileti fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

 

 
6
1
12
1

Instagram'da Ucuzucur