İSTANBUL’DA HER SOKAK AYRI LEZZET
İçindekiler:

İSTANBUL’DA HER SOKAK AYRI LEZZET
 

Belki şairin dediği gibi “bedava” yaşamıyoruz artık İstanbul’da, ama bu şehrin düşleri, umudu beslediği kesin. Hayallerin peşinden kat edilen eşsiz sokakları, iki yakasının dinginliğe savuran mütevazı tavrıyla kendine hayran bırakan sultanlar şehri İstanbul, benzersiz sokak lezzetleriyle de geniş bir yelpaze sunuyor. Biz de bugün tezgâhlardan buram buram kokusu tüten bu lezzetlerin peşine takılıyor ve İstanbul’u bir kez daha keşfe çıkıyoruz. Siz de bu bu tatlarla şehri yaşamak istiyorsanız hemen Ucuzucur.com‘u ziyaret edip ucuz uçak bileti alabilirsiniz.Balık ekmek fiyatına ucuz uçak bileti Denizden babam çıksa yerim, diyenlerin şehri İstanbul için balık ekmeğin yeri ayrıdır sizin de takdir edeceğiniz gibi. Mükellef sofralarda, kahkahalarla dolu dost sohbetlerine eşlik eden balığın, bugünlerde çok kalmasa da küçük teknelerde, ufak taburelerde yenmesinin tadı da bir başka oluyor. Bu keyfi tatmak için şehrin denize kıyısı olan pek çok semtinde taze balık tüketme fırsatınız varken, benim size önerim tarihi dokusunu da soluyarak bir taşla iki kuş vurabileceğiniz Eminönü’ne doğru yola koyulmanız. Bu arada balık ekmek nasıl farklı yorumlanır diyorsanız, Karaköy’deki Emin Usta’yı da mutlaka denemelisiniz. Dikkat edin, parmaklarınızı da yiyebilirsiniz.

 Biri midye dolma mı dedi?İstanbul’da insanlar midye dolma sevenler ve sevmeyenler olarak ikiye ayrılır, desem yalan olmaz. Nefis pilavı ile tokken bile yiyebileceğiniz bu lezzet için özellikle Beşiktaş Sahili’ni ve Bostancı’yı tercih etmenizi öneririm. Ama sonra kendinize hâkim olmayıp, ipin ucunu kaçırırsanız bana kızmayın.

Nohutlu pilav “Ne, pilav sokakta yenir mi” sorunuzu duyar gibiyim, ama İstanbul’da bu tada bağımlı olacağız öyle duraklar var ki önünde sıraya girmeye şimdiden hazırlanın. Bazen yanında tavuk bazen ciğer bazen de ketçap ve mayonez ile lezzet cümbüşü yaşatan nohut pilav için Fatih Tahtakale, Unkapanı ya da Beşiktaş Fulya için şimdiden özel bir plan yapın derim, emin olun bu nohut pilavın tadı damağınızda kalacak. Bu lezzet için ufak bir İstanbul kaçamağına değer, diyenlerdenseniz hemen Ucuzucur.com‘u ziyaret edin ve ucuz uçak bileti alın.

 Kokoreç, sen nasıl yasaklandın?Avrupa Birliği’nin yolu kokoreçten geçiyor, dendiğinde “kokoreç bizim kırmızı çizgimizdir” diyebilecek kadar net olduğumuz bu sokak lezzeti için zaman zaman ana malzemesi konusunda ön yargılar olsa da doğru adres ile bağımlısı olabilirsiniz bu tadın. Büyük kıyım, ince kıyım ya da kekikli, kekiksiz olması size kalmış; ama bir çeyrek, bir çeyrek daha derken ucunu kaçıracağınız bu lezzeti ayran ile tüketebilirsiniz. Kokoreç için İstanbul’da Kadıöy İtfaiyesi’nin hemen karşısında konuşlanmış durağı ya da Meltem Sokak’taki ünlü kokoreççiyi deneyebilirsiniz. Emin olun pişman olmayacaksınız.Yemek için yaşayanların ve yaşamak için yiyenlerin ortak paydası olan İstanbul’un sokak lezzetlerini tatmak ve bu eşsiz şehri deneyimlemek istiyorsanız ucuz uçak bileti almak için Ucuzucur.com’u ziyaret edin. Unutmayın, kalbe giden yol her zaman mideden geçer. 


44
8
14
2

Instagram'da Ucuzucur