İZMİR’İN CAZİBE NOKTASI; DOĞAL YAŞAM PARKI
İçindekiler:

İZMİR’İN CAZİBE NOKTASI; DOĞAL YAŞAM PARKITürkiye’de hayvanlar için şartları en iyi olan doğal yaşam parkı, İzmir’in Çiğli ilçesi Sasalı’da bulunmaktadır. İzmir’e yolu düşenlerin mutlaka gidip görmesi gereken, yemyeşil mükemmel bir tasarıma sahiptir. Ayrıca oldukça çeşitli hayvan türüne sahip bu temiz ve sakin doğal yaşam parkını ucuz uçak bileti fırsatları ve çok ucuz bir giriş ücreti ile rahatça gezebilme imkanına sahipsiniz. Bu güzellikleri görmek için sabırsızlanıyorsanız hemen uçak bileti almak için ucuzucur.com’u ziyaret etmelisiniz.

Türkiye’de 1937 yılında açılan ilk hayvanat bahçesi olan Kültürpark Fuar Hayvanat Bahçesi, 2006 da başlanıp 2 yıl süren proje ile 2008 yılında Sasalı’ya taşınarak İzmir Doğal Yaşam Parkı’na dönüştürüldü. Hayvanlara özel doğal yaşam ortamlarına benzetilerek hazırlanan, hayvanların özgürce yaşadığı park sadece İzmirlilerin değil, turistlerin ve tüm Türkiye’nin de ilgisini çekmiştir. 

Bitkiler, Hayvanlar ve Ucuz Uçak Biletiİzmir Doğal Yaşam Parkı 425 bin metrekare alanda, 138 tür olmak üzere 2600’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda parkta 250’den fazla bitki türü bulunmaktadır. Birçok memeli, kuş ve sürüngene sahip parkta, nesilleri tehlike altında olan Asya filleri de yer almaktadır.  Nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Begümcan ve Winner adındaki bu filler parkta en çok ilgi gören hayvanlardır. İzmir Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’de doğan ilk fil gibi birçok ilkin yaşandığı bir doğal yaşam parkıdır. Medyanın da oldukça ilgisini çekmektedir.

Alageyik, Asya fili, sırtlan, siyah makak, vaşak, zebra ve zürafa gibi daha birçok tür bulunan İzmir Doğal Yaşam Parkı, hayvanlar ve doğal tarzının yanı sıra, akülü gezi araçlarıyla belirtilen gün ve saatlerde eğitim ve etkinliklerde düzenlemektedir. İzmir’deki bu doğal yaşam parkı, eğlendirirken öğreten etkinlikleriyle özellikle çocuklar için harika bir fırsat olacaktır.

Yaz kış oldukça ilgi gören park, tropikal hayvanları soğuk kış şartlarından korumak için kapalı ve doğal gazlı ısıtma ortamları içermektedir. 365 gün boyunca sabah 9, akşam 5 arası haftanın 7 günü ziyaretçi kabul etmektedir.Özellikle doğa severler ve çocuklu aileler için inanılmaz bir fırsat olan İzmir doğal yaşam parkı, farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır. Mutlaka görmeniz gereken bu büyük yaşam parkına gitmek ve en uygun fiyatlarla ucuz uçak bileti almak için Ucuzucur.com ziyaret edebilirsiniz. 


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur