İZMİR’İN EN POPÜLER 5 SAHİL YOLU
İçindekiler:

İZMİR’İN EN POPÜLER 5 SAHİL YOLUİskeleler, çim alanlar, şirin banklar ve Ege bölgesinin muhteşem manzarası ile İzmir’in sahil yolları sadece İzmirlilerin değil turistlerinde oldukça ilgisini çekmektedir. İzmir’in ılıman ikliminde yaz kış körfez manzarasının tadını çıkartabilir, yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve çimlerde oturup İzmir’in sokak lezzetlerinin tadını, aldığınız ucuz uçak bileti ile çıkartabilirsiniz. İzmir doğa ile iç içe sahilleriyle, size sosyalleşirken, manzaranın ve güneşin tadını çıkartma imkânı sağlayan popüler sahil yollarına sahiptir. Bu yazımızda sizler için, İzmir’in en popüler 5 sahil yolunu derledik.

 1.Bostanlı Sahili Mükemmel deniz manzarasını izlemek, balıkçı teknelerinin ve portakal ağaçlarının yarattığı ayrı bir atmosfer eşliğinde huzur bulmak isteyenlerin uğrak yeridir. İzmirlilerin sevdikleriyle vakit geçirmek için tercih ettikleri nezih bir sahil şerididir. Bostanlı sahili, mis gibi sahil kokusunu içine çekmek isteyenler dışında, spor yapanlarında gözdesidir. 

2. Alsancak (Kordon) Sahili ve Ucuz Uçak BiletiKordon İzmir’in kalbi olarak bilinir ve İzmir denince akla Kordon gelir. İzmirlilerin ve turistlerin yoğun ilgisine maruz kalan, İzmir’in en kalabalık ve en popüler sahil yoludur.  Kordon kıyılarında, körfez boyunca keyifli yürüyüşler yapabilir, arkadaşlarınızla çimlerde oturup gevrek veya boyozun tadını çıkartabilirsiniz. Deniz, gün batımı ve manzara eşliğinde cıvıl cıvıl Kordon sahilini ucuz uçak bileti fırsatları ile mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

3. Güzelbahçe SahiliGüzelbahçe sahili, şehirden biraz uzak, sessiz ve sakin yapısıyla dikkat çeker. Doğal bir güzelliğe sahip olan İzmir’in Güzelbahçe sahili, dalga sesleri ile sahil boyunca yürüyüşler yapıp, balık ekmek yiyerek, keyifli zaman geçirebileceğiniz bir yerdir.  Sizde, Güzelbahçe’de şehrin kalabalığından kaçıp, Ege’nin huzurunu koklayabilirsiniz. 

 4. Göztepe SahiliGöztepelilerin ya da Göztepe severlerin gurur kaynağı Göztepe sahili, özellikle gün batımında, enfes kareler yakalayabileceğiniz harika bir sahildir. Göztepe Spor Kulübünün, sarı kırmızı renkleriyle boyalı asma köprüsü, Göztepe sahiline ayrı bir renk katmaktadır. Sabah güneşinin sıcaklığı ya da akşamın hafif esintisi ile bisiklet turları, yürüyüşler ve arkadaşlarınızla, manzaranın karşısında keyifli sohbetler yapabilirsiniz.

5. Pasaport SahiliSabahın erken saatlerinde, güneş denizi aydınlatırken, boyoz ve gevrek ile martı sesleri eşliğinde tatlı kahvaltılar yapabileceğiniz sahil, İzmirlilerin olduğu kadar turistlerinde ilgisini çekmektedir. Tarihi iskelesi ile banklarda oturup çayınızı yudumlayabileceğiniz, İzmir’in en güzel sahillerindendir. Pasaport sahilinin, tarihi dokusunu kaybetmeden düzenlenen, deniz kıyısında ki kaldırım taşları ise şehre ayrı bir güzellik katmıştır. Eşsiz sahil kenarlarının tadını çıkartabileceğiniz yürüyüşler ve bisiklet turları düzenleyip İzmir’in tarihi ve eğlenceli merkezlerini sevdiklerinizle dolaşmak isterseniz, en uygun, ucuz uçak bileti fırsatlarına Ucuzucur.com adresi üzerinden bakabilirsiniz.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur