KARADENİZ YAYLALARINDA BAYRAM HAVASI
İçindekiler:

KARADENİZ YAYLALARINDA BAYRAM HAVASIDağları bulutların üstünde olan şehrin, Rize’nin doğasına hayran olmayan yoktur herhalde. Özgürlüğü resmeden uçsuz bucaksız yaylaları, vadileri, coşkun dereleriyle tüm dünyayı kıskandıracak güzellikte olan Rize’de bayram gibi bayram geçirmeye ne dersiniz? Sizde Unutulmayacak bir bayram tatili geçirmek istiyorsanız Ucuzucur.com‘dan ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

 Ucuz uçak bileti ile istikamet Karadeniz“Bayram tatilinde nereye gitsem” diye hâlâ düşünüyorsanız, size yemyeşil bir tatil vadediyorum. Tulum sesiyle şenlenip, horonun ritmine kapılmaya hazırsanız, sırt çantalarınızı alın Karadeniz’e doğru yola çıkıyoruz. Acele edin; çünkü Rize’de görülecek yaylalar, geçilecek köprüler, yenilecek birbirinden eşsiz yöresel lezzetler var. Hazırsanız yavaştan bayram tatilimiz başlasın.

Karadeniz seyahatiniz için size önerim uçak yolculuğunu tercih etmeniz. Tabiatın sırrına erebilmek, bulutların üstüne çıkabilmek için dar ve engebeli yolları araziye uygun olmayan araçlarla çıkmanız pek mümkün değil. Demedi demeyin, sonra yolda kalırsınız…Çay’ın memleketi Çayeli…Dünyada çay tüketiminde ipi göğüslüyor olmanın haklı gururunu yaşayan ve günün her saati mütemadiyen çay tüketebilen bir millet olarak, bugüne kadar çayın memleketi Çayeli’ne gitmemiş olmak gerçekten büyük bir kayıp. Şaka bir yana, her yudumunda rayihasını hissettirecek çayın yetiştiği bahçeleri görmeniz için acele etmenizi tavsiye ederim.

Haydi, yayla havası almaya…Hem bedensel hem de zihinsel yorgunluğunuzu unutturacak Rize yaylalarında ilk istikamet Gito… Gito’da, kendinizi yeşilin ortasında huzurun kollarına yavaşça bırakırken, ciğerleriniz de temiz havadan nasibini alacak. Yaylayı günü birlik turlarla deneyimleyebileceğiniz gibi Gito’nun eşsiz doğasının ortasında bulunan bungalov tarzı pansiyonlarda 200 ila 500 lira arasında değişkenlik gösteren fiyatlarla konaklayarak bulutların üstünde bir sabaha uyanma fırsatı da yakalayabilirsiniz.Pokut YaylasıHemşin’in eğlenceli insanının özveriyle sahip çıktığı yaylalardan bir diğeri de Ermenice “Rüzgârlı Vadi” anlamına gelen Pokut Yaylası. Kaçkarları seyre dalıp, ‘işte hayat bu’ dedirtecek güzellikte olan doğası karşısında saygıyla eğileceğiniz Pokut Yaylası’nda kahvaltı yapmanızı ısrarla öneririm. Tereyağının enfes kokusu ile yol alan peynirin uyumunu yansıtacak olan, uzadıkça uzayan mıhlamayı yemeden sakın dönmeyin. Yanında bir de tavşankanı çay varsa, yeme de yanında yat… Kuru fasulye, sütlaç, pide… Anlayacağınız Pokut’ta mideniz bayram edecek.

 Zilkale, Palovit, FırtınaDönüş yolunda uğramanızı tavsiye edeceğim bir diğer durak ise Zilkale… 14. yüzyılda gözetleme kulesi olarak dev bir kayanın üzerine inşa edilen bu efsane yapının kemerli pencerelerinden, kaleyi kuşatan Fırtına Deresi’ni ve Hemşin’in büyüleyici manzarasını seyredebilirsiniz. Buralara kadar gelmişken hemen Zilkale’nin yanı başında bulunana Palovit Şelalesi’ni ve Fırtına Deresini de görmeden olmaz, değil mi?Birkaç günlük bayram tatilini fırsata çevirerek yurt içinde, yeşilin ortasında keyifli bir tatil yapmak için hemen ucuz uçak bileti sitelerini takibe alın. Sevdiklerinizle birlikte doğa ile iç içe olmak, hele ki Karadeniz gibi lezzetleri ile de tüm dünyaya nam salmış bir coğrafyada tatil yapmak eminim ki sizlere çok iyi gelecek. Bayramınıza, Karadeniz’i keşfederken güzelleşen anılarla renk katın.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur