TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISI’NDA NE YENİR?
İçindekiler:

TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISI’NDA NE YENİR?Okumaya başlamadan önce,  uçak bileti bakmak için Ucuzucur.com‘u ziyaret edebilirsiniz. Çünkü yazının sonunda mutlaka İzmir’e gitmek isteyeceksiniz!Tarihi dokusunu kaybetmeyen İzmir Kemeraltı Çarşısı, uzun yıllardır yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Size ne lazımsa, aradığınız her şeyi Kemeraltı Çarşısı’nda bulabilirsiniz. Taze çekilmiş kahve kokusu eşliğine gezerken, çarşının tarihi ambiyansı size farklı bir zamanda olduğunuz hissini verecektir.Büyük Kemeraltı Çarşısı’nın tarihi havasında gezmenin yanı sıra, alışveriş yapabilir, son derece samimi esnaflarından salaş yiyecekler yiyebilirsiniz. Buraya her gelişinizde yeni yerler keşfederek, müthiş bir zevk alacaksınız. Peki ya bahsettiğimiz salaş yiyecekler nelerdir? Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda ne yiyip, içebilirsiniz? 

Kumru ve Sandviç Kemeraltı Çarşısı’nda İzmir’in meşhur lezzetlerinden kumruyu farklı çeşitlerle yiyebilirsiniz. İzmir’e gelip de yemeden dönmemeniz gereken kumruyu bir de tarihi çarşıda denemelisiniz. Atıştırmalık, pratik yiyecekler için en iyi seçeneklerden biri olan kumru’ya alternatif olarak sandviçte tercih edebilirsiniz. Büfelerde yumurtalı ya da köfteli birçok sandviç seçeneği bulunmaktadır. Burada, canınız sandviç çektiğinde en farklı sandviç deneyimini yaşayacaksınız. Sucuk sayaslı ve salça turşulu sandviçi de denemeyi unutmayın!

Köfte, Tavuk ve Dönerİzmir’in meşhur köftesini, özel yapım piyaz ve yoğurt ile Kemeraltı Çarşısı’nın tarihi atmosferi içerisinde yemek size hangi zamanda olduğunuzu unutturacaktır. Kemeraltı Çarşısı’nda, ailenizle birlikte sizlere iyi bir köfte keyfi çekebilmeniz için ortamın tarihi havasını bozmamış, aile salonlarında yeme keyfi de sunulmuştur. Çarşı’da köfte haricinde leziz tavuk ve döner seçeneklerini de güvenle değerlendirebilirsiniz. 

Boyoz ve BörekTabi ki, İzmir’e gelip boyoz yemeden olmaz. Tarihi Kemeraltı Çarşısında en güzel İzmir boyozunun tadını çıkartabilirsiniz. Sabah kahvaltılarınız çıtır çıtır boyoz ve börek yanında haşlanmış yumurta ile ayrı bir anlam kazanacaktır. Küçük bir atıştırmadan ya da sıkı bir kahvaltıdan sonra alışverişinize daha keyifli devam edebileceksiniz. SöğüşKemeraltı’nda ne yemeniz gerektiğini, kime sorarsanız sorun söğüş yanıtını alırsınız. Kelle söğüş adıyla bilinen bu lezzet, İzmir’de kelle söğüş adıyla değil tek başına söğüş adıyla anılır. Şimdiye kadar yediğiniz en iyi söğüşü İzmir’de tadacaksınız. Karışık, bol soğan ve bol kimyonlu leziz söğüş Kemeraltı Çarşısı’nda ki tarihi atmosferde iyi bir alternatif olacaktır. 

Şerbet, Süt Ürünleri ve Uçak BiletiÖzellikle yaz aylarında, karadut, şeftali ve muz şerbeti, Kemeraltı Çarşısına gelenlerin içmeden dönmediği bir içecek haline gelmiştir. Tarihi çarşıda şerbeti, ballı, muzlu sütlü, polen ve fındıklı bir kış karışımı olarak da bulabileceksiniz. Ayrıca yolunuz Kemeraltı Çarşısı’na düştüğünde, yoğurt sevmeyenlerin bile severek yediği en iyi yoğurdu, ballı yoğurt gibi değişik tatlarla denemeyi ihmal etmeyin. Artık uçak bileti almaya karar verdiyseniz, hemen Ucuzucur.com‘u ziyaret etmelisiniz.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur