MADRİD’DE GÖRMENİZ GEREKEN 3 MÜZE
İçindekiler:

MADRİD’DE GÖRMENİZ GEREKEN 3 MÜZE
Madrid müzeleri en az şehir kadar dikkat çeken noktalardan..

 

Avrupalı çok ​​büyük sanatçıların en gözde eserlerinden bazılarına da sahip olduğu için Madrid müzeleri kesinlikle görülmeye değer yerlerden. Çok az şehir Madrid’in yaşattığı bu sanat hazzını insana yansıtabiliyorken sırf bu yüzden sanat severler Madrid’e tekrar tekrar gelmeye devam etmektedir.Tarih boyunca İspanyol soylular geçmişin en iyi sanatçılarını hep el üstünde tutmuş ve şımartıp sanatı beslemişlerdir. Bunun sonucunda ise Goya, Velazquez, Flemish gibi büyük yetenekler dünya sahnesi çıkmıştır. Picasso, Dali ve Miro gibi ressamların eserlerinin de dünyanın en muhteşem müzelerine sahip şehirde sergilenmesi de sürpriz değil elbette.

En ucuz Madris uçak bileti için Ucuzucur.com’u takip edebilirsiniz.

 

1) Museo Del Prado


İspanya’nın gözde şehri Madrid’in en büyük ve en görkemli müzelerinden biri olan Prado Müzesi, bunun yanı sıra dünyanın en seçkin ve prestijli sanat galerilerinden biri olarak da kabul görmektedir. Madrid’deki klasik sanatın en gözde koleksiyonuna sahip olan Prado Müzesi’nde rastlayabileceğiniz ünlü isimler arasında, Fra Angelico, Botticelli, El Bosco, Titian, Rembrandt, Velazquez ve Goya yer almaktadır.

2) Reina Sofia Ulusal Müze ve Sanat Merkezi


Bir üçgenin ikinci noktası olarak görülen Reina Sofia ulusal Müze ve Sanat Merkezi. Reina Sofia Sanat Galerisi, Madrid’in en ünlü 3.sanat galerisi olarak yer almaktadır. 20. yüzyıl sanatına odaklanan galerinin en dikkat çekici tarafı ise Picasso’nun Guernica eserine sahip olmasıdır.  Picasso’nun dışında, Reina Sofia’nın, Dali, Bacon ve Kandinsky gibi sanatçıların eserlerinin de bulunduğu müzede 20. yüzyıl sanat eserlerinin yanı sıra, güncel döneme ait geçici sergileri de sergilenmektedir.

3) Thyssen-Bornemisza Müzesi


Bu müze üçgeninin üçüncü noktası da Thyssen-Bornemisza Müzesi elbette. Şehirdeki baş döndürücü ve en gözde sanat galerilere sahip olan ve Thyssen ailesinin özel koleksiyonunun sergilendiği Thyssen-Bornemisza Müzesi heykel, resim, el işi tekstil ürünlerinden ve el oymalarından oluşan 800 parça eserin sergilendiği yer olmakla birlikte Renoir, Durer, Van Eyck, Claude Monet, John Sargent Singer, Vincent Van Gogh, Henri Matisse ve Edvard Munch gibi ustaların eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır.Tüm bunların dışında Madrid’de bulunan müzelerin bazıları da şehrin mimari harikalarına sahip tabiki. Ulusal Arkeoloji Müzesi de ziyaret edilebilecek müzeler arasında yerini almakla birlikte müze ayrıca bu bölgedeki birçok arkeolojik eserlerin sergilendiği bir koleksiyona sahip.

 

 

 
0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur