OYUNCAK MÜZESİ İLE GEÇMİŞE YOLCULUK
İçindekiler:

OYUNCAK MÜZESİ İLE GEÇMİŞE YOLCULUKGeçmişin izleriyle hayal dünyasına yolculuğu mümkün kılan İstanbul Oyuncak Müzesi’ndeyiz.


Bazen bir bez bebeğin en yakın arkadaşı olduk, bazen de uzaktan kumandalı bir araba ile dünyayı dolaştık. Bir topacın dönüşü ile heyecanlanıp, bir ipin ritmi ile hayatın hızını yakaladık. Çocukluğumuzun en değerli hazinesi olan oyuncaklarla hayal dünyasında her birimiz uzun uzun yol aldık. Güzel bir hafta sonunu çocuklarınızla ya da sevdiklerinizle keyifli hale getirmek istiyorsanız sizde vakit kaybetmeden geçmişin izlerini bulacağınız İstanbul Oyuncak Müzesi’ne doğru yola koyulun. Ucuz uçak bileti ile yönünüzü Kadıköy’e  çevirebilir ve Ucuzucur.com’dan alacağınız biletler ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

Maaile MüzeyeÇocukluğunu sokaklarda top peşinde geçirenler de bir bebeğe annelik edip tahta beşiği tıngır mıngır sallayanlar da kendinden bir şeyler bulacak oyuncak müzesinde. Muhteşem bir köşkte şair ve yazar Sunay Akın tarafından kurulan ve ülkemizde ilk ve tek olan bu efsane müzeye gitmek için vakit kaybetmemenizi tavsiye ederim. Müzeyi şehir dışından gelip ziyaret edecekler için en ucuz uçak bileti ucuzucur.com’da.

 Çocukluğa yolculukGöztepe’de bulunan oyuncak müzesinin sokağına girdiğinizde size ilk işareti müzenin önünde yer alan zürafalar verecek. Korkmayın, zürafa dediysem canlı değil, sokak lambası. Bu arada benim oyuncakla ne işim var, diye de düşünebilirsiniz, ama 15 liraya ziyaret edebileceğiniz bu müze sizi tebessümle hatırladığınız çocukluğunuza götüreceği gibi yitirdiğiniz sevdiklerinize, ilk arkadaşınıza ve unutmaktan korktuğunuz en saf duygularınıza da götürecek. Hayata yön veren oyuncaklarYaklaşık 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan toplanan oyuncaklarla sanayi devriminden I. Dünya Savaşına, insanoğlunun Ay’a ulaşma çabasından tıp dünyasındaki gelişmelere kadar pek çok döneme ve olaya şahitlik edeceksiniz.Fawn Zeller tarafından yalnızca bir tane yapılan Monalisa’nın bebeğini, 1850’lerde üretilen birbirinden güzel porselen evleri, II. Abdülhamit döneminden kalma Hacivat ve Karagöz oyuncaklarını ve daha nice özel parçayı yakından inceleyip hayallerin ve düşlerin tarihinde kaybolacağınızdan eminim.Yetişkin bir insan da hayallere ihtiyaç duyar ve bu müzeler kendi hafızasıyla, çocukluklarıyla karşılaşmak isteyenler için bulunmaz nimettir. Sizde bu deneyimi yaşamak ve geçmişinize yolculuk etmek istiyorsanız  ucuz uçak bileti almayı ihmal etmeyin. Ucuz uçak bileti ile tüm gün müzede vakit geçirebilirsinizYetişkin ve çocuk tiyatrolarının, atölyelerin ve workshopların da düzenlendiği müzede kendinize uygun bir etkinliğe de katılabilir sonrasında da müze kafede bir kahve molası verebilirsiniz. Şansınız varsa müzenin kurucusu Sunay Akın’ı yakalayıp o hoş sohbetine siz de misafir olabilirsiniz. Bu eşsiz deneyim için ucuzucur.com’dan ucuz uçak bileti takibi yapabilirsiniz. 
 
0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur