5 ÜLKEDE YAPMAMANIZ GEREKENLER
İçindekiler:

5 ÜLKEDE YAPMAMANIZ GEREKENLERGideceğin ülkenin, elbette kendine göre gelenekleri ve anlayışları vardır. Gittiğin yerde garip karşılanmadan, rahat bir şekilde gezmek istiyorsan, dikkat etmen gereken bazı şeyler var. Ülkelere göre yapmaman gereken şeyleri listeledik. Öncelikle Ucuzucur.com adresine girerek uçak bileti alma işlemini, en uygun hale getirebilirsin. Ardından gideceğin ülkede nelere dikkat etmen gerektiğini öğrenebilirsin. Bu maddeler sana oldukça ilginç gelecek! 1. İtalyaBelki güzel bir tatil geçirmek için İtalya’ya gitme kararı vermiş olabilirsin. Mükemmel bir tatil yapacağın kesin ama öncelikle bilmen gereken bazı şeyler var.İtalya’da öğlen 1 ile akşamüzeri 5 arası alışveriş yapmaya kalkmamalısın, bu saatlerde İtalyanlar öğle arası verir. Hiçbir şey almadan geri dönmek zorunda kalabilirsin.Trevi Çeşmesi’ni görmeye mutlaka gitmelisin ama buradaki demir paraları toplamaya kalkmamanı öneriyoruz.İtalya’ya gittiğinde kruvasan denemek isteyebilirsin. Ancak burada, kruvasan kelimesini kullanmak pekte hoş karşılanmayacaktır. İtalya’da “kruvasan” yerine “cornetto” adını kullanman en iyisi olacaktır.Burada, İngilizce iletişim kurmaya çalışman çokta iyi olmayacaktır. İspanyolca veya Fransızca bilmiyorsan el kol hareketleriyle anlaşmayı deneyebilirsin.Son olarak, akşam 6 gibi restorana gitmeni de önermiyoruz. O saatlerde atıştırmalık dışında bir şey bulabilmen zor olabilir.

 2. BrezilyaBrezilya’ya gidersen, kumsala havlu götürme. Burada “Cangas” olarak adlandırılan ince renkli bir kurulama örtüsü kullanılır. Sende bu örtüden edinebilirsin.Burada parmak arası terlik giyme. Brezilya’da herkesin ayağında Havainas mevcut olacaktır. Ortama ayak uydurman en iyisi olacak.Brezilyalılar futbolu sevse de, deniz kıyısında milli takım forması giymezler. Sahilde bu şekilde gezmeye kalkman, pekte hoş karşılanmayacaktır.Brezilya’da erkekler slip mayo giymezler. Yüzmek istersen, “Sunga” denilen Brezilya tarzı mayolardan edinebilirsin. 3. İspanyaİtalya’da ki gibi akşam 6’da restorana gitmen demek, sadece atıştırmalık yemen demektir.İspanyollar ağırdan almayı seven insanlardır. Bu yüzden onlara acile ettirmeye çalışmamalısın.Burada, insanlarla buluştuğunda seni öpmeye kalkarlarsa şaşırmamalısın. Bu oldukça normal bir durumdur.Ayrıca İspanyollar yüksek sesle konuşmayı severler, yani burada kimse sana kızdığı için bağırmıyor.

 4. RusyaSana oldukça ilginç gelebilir, ama Rusya’da bir anlaşmanın üzerine el sıkışmanın kötü şans getireceğine inanılır. Böyle bir durumda el sıkışmaman burada ki insanlar için daha iyi karşılanacaktır.Rusya’da bir kiliseye gireceksen, erkeksen şapkanı, kadınsan başörtünü mutlaka takmanı öneririz. Ruslar bu duruma saygısızlık olarak bakmaktadır.Bir ev ziyareti yapacaksan, eli boş gitmen çok uygun olmayacaktır. Ülkemizde de olan bu kültür ile bu kurala oldukça kolay adapte olacağına eminiz.Rusya’da kapalı alanda ıslık çalmakta oldukça ayıp kabul edilir ve hoş karşılanmaz.Ayrıca Rusya’da, insanlar size gülümsediğinde telaşa kapılmana gerek yok, bu kötü bir anlam ifade etmemektedir. 5. HollandaHollanda’ya gittiğinde bir doğum gününe katılırsan, yalnızca doğum günü olan kişiyi değil, orada bulunan herkesi tek tek tebrik etmen gerekiyor.Hollanda’da herkesin yemeği gelmeden, yemeğe başlamak da hoş karşılanmamaktadır. Bu yüzden herkesin yemeğinin gelmesini beklemen en doğru tercih olacaktır.Hollanda’ya gittiğinde, her yerin bisiklet dolu olduğunu fark edeceksin. Burada bisiklet yolundan yürümemeye özen göstermelisin.Son olarak Hollanda’da, Hollandaca konuşmaya çalışmamanı öneririz, burada zaten herkes İngilizce bildiği için rahat edebilirsin.6. Uçak Bileti AlmakBu bir ülkeyi kapsamasa da, uçak bileti alırken Ucuzucur.com adresini kullanmaman, en uygun fiyatları kaçırman demek olabilir. Bu yüzden ucuz uçak bileti almak için en iyi fikir Ucuzucur.com adresine girmen olacaktır.   


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur