TATİLE ÇIKARKEN ALMAMANIZ GEREKEN 8 ŞEY
İçindekiler:

TATİLE ÇIKARKEN ALMAMANIZ GEREKEN 8 ŞEYTatile çıkacağın zaman, mutlaka “bunu da yanıma alsam mı?”  tereddüdünde kaldığın eşyalar olmuştur. Bavulunda olması gereksiz olacak 8 şeyden seni kurtaracağız. Bavulun rahatlayacak, sende ikilemde kalmamış olacaksın. Bavulunu hazırlamaya başlamadan önce cüzdanını rahatlatacak fırsatlarla, ucuz uçak bileti almak için Ucuzucur.com adresini ziyaret edebilirsin.

 1.Çok Sayıda, Ağır KitapSakin, huzurlu bir tatil sırasında çok kitap okumak istiyor olabilirsin. Ancak çok kalın olan kitaplardan çok sayıda alman biraz gereksiz olacak. Zira hepsini bitirmek için hiç kafanı kaldırmaman gerekebilir. Kitap taşıyın ama çok kalın kitaplardan çok sayıda yanınıza almanız, valizde ağırlıktan başka bir şey yapmayacaktır. Hatta valizde yer kaplamasın isterseniz, tablet veya telefonunuzdan da okuyabilirsiniz. Ancak ben, kitap sayfalarına dokunma taraftarıyım. 2. Değerli EşyaGideceğiniz otelde kilitli kasa dahi olsa çok değerli eşyalarını götürmemeni tavsiye ediyoruz. Tatil sırasında değerli eşyalarını kaybetme riskini almak istemeyeceğini biliyoruz. Bunun yerine daha az değerli, kullanışlı mücevherlerini getirmek istersen, bu fikir daha akıllıca olacaktır. 3. Banyo MalzemesiBavul hazırlarken biraz daha basit düşünmeni öneririz. Kalacağın otelde zaten şampuan, duş jeli, saç kremi gibi ürünler olacak. İlla kendi ürününü kullanmak istersen de kesinlikle kullanacaklarını almalısın. Örnek vermek gerekirse banyo sütü, köpük, pudra, peeling gibi eşyaları kullanmaya fırsat bile bulamayacaksın. Valizinde boşuna taşıdığın eşyalar olmasını istemezsin, öyle değil mi?

 4. HavluOtellerde zaten boy boy havlu bulacaksın. Bu yüzden evden havlu getirmen gereksiz olacaktır. Zaten deniz sezonu açılmadığı için duş haricinde pekte havluya ihtiyacın olmayacaktır. Ama illa havlu gereken bir tatil yapacaksan emici, hızlı kuruyan bir seyahat havlusu taşıyabilirsin. Bu havlu sana hayliyle yetecektir. 5. Çok Sayıda AyakkabıAyakkabılar valizde en çok yer kaplayan eşyalardır. Ayakkabıları çok seviyor olabilirsin ancak iki veya üç çiftten fazla ayakkabı götürmen tatil için biraz gereksiz olacaktır. En iyisi kullanışlı ve seni her ortamda kurtarabilecek, iki ayakkabı götürmek olacaktır. 6. Denemediğin KıyafetlerTatile çıkacağınız için çok heyecanlanmış ve yeni bir sürü kıyafet almış olabilirsin. Ancak eski ya da yeni bütün kıyafetleri denemeden valize koymamanı öneriyoruz. Küçük bir aksaklık olabilir. Valize koyduğun bütün kıyafetler tatile gittiğinde sana gereksiz görünebilir ya da artık olmayabilir. Bu yüzden kurtarıcın olacak, çok sevdiğin parçaları yanına almak en fikir olacaktır. 7. Abartılı KıyafetlerBir davet veya özel durumlar haricinde çok şık, abartılı kıyafetler taşıman gereksiz olacaktır.  Nitekim tatilde abiye elbiseye ihtiyacın olmayacağını düşünüyoruz. Bunun yerine daha rahat ve seyahat sırasında sana kolaylık sağlayacak, kıyafetleri tercih etmen senin için daha iyi olacaktır. Böylece, nasıl taşıyacağın veya nasıl katlayacağın derdi de olmayacaktır.

  8. AtıştırmalıkYol sırasında atıştırmalıklar belki işine yarayabilir. Ancak bütün tatilini daha ucuza getirmek için uzun bir atıştırmalık listesi oluşturmanı önermiyoruz. Gideceğin yerde elbet damağına ve cüzdanına uygun yiyecekler bulacaksın. Ayrıca gideceğin yerde tadacağın enfes mutfakları düşün. Bu tatları denemeden dönmek pekte mantıklı olmayacaktır.Yanına Mutlaka Alman Gereken ŞeyUçak Bileti!Bavulunda gereksiz yer kaplayacak 8 maddeden bahsettik. Peki ya, mutlaka yanında olması gereken şey nedir? Tabi ki, Ucuzucur.com adresinden aldığın ucuz uçak bileti, bunu mutlaka yanına almalısın. Henüz tatile gitmeden, bütün bütçeni uçak bileti için harcamak istemezsin.  

 


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur