UÇAKLAR NEDEN BEYAZDIR?
İçindekiler:

UÇAKLAR NEDEN BEYAZDIR?Bazı istisnalar olsa da çoğu yolcu uçağının beyaz olduğunu fark etmişsinizdir. Peki, bunun nedenini hiç merak ettiniz mi? Bu yazımız ile uçakların neden çoğunlukla beyaz olduğunu öğreneceksiniz, ardından ucuz uçak bileti almak için Ucuzucur.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Daha Güvenli Uçak Biletleri!Uçaklarda beyaz boya çatlağı, yağ ve yakıt sızıntısı, ezik ve göçük gibi sıkıntıları fark etmeyi kolaylaştırır.  Bilimsel bir araştırmaya göre parlak beyaz rengin, uçağın görünürlüğünü arttıracağından çarpışma riskini azaltacağı kanıtlanmıştır. Koyu renkli ve beyaz renkli uçaklar arasında yapılan karşılaştırmada kuş sürülerinin uzaktan, koyu renkli uçakların ayrımını yapamadıkları tespit edilmiştir. Beyazın, kuş çarpmalarını azaltmak için en ideal renk olduğu anlaşılmıştır. Ucuzucur.com adresinden alacağınız uçak bileti gibi beyaz renkte, uçuşlarınızı daha güvenli hale getirmiştir.Uçağın boyası estetikten fazladır. Uçağın ağırlığını etkiler ve düzgün boyanmış bir uçağı temizlemek ve bakımını yapmak daha kolay olacaktır. Ayrıca olabilecek bir kazada yukarıdan beyaz, büyük bir uçak gövdesi bulmak diğer renklere göre daha kolaydır.

Uçak Bileti Gibi Daha Ucuz!Ucuzucur.com adresinden aldığın uçak bileti gibi beyaz boya da maliyeti düşürüyor. Farklı renkli uçakların, güneş ışınlarının etkisiyle zaman içerisinde renkleri solmaya, beyazlamaya başladıkları gözlemlenmiştir. Boyanın sık sık yenilenmesi daha çok boya kullanılması anlamına gelmektedir ve maliyeti arttırmaktadır. Ayrıca havayolları şirketleri uçaklarını sık sık diğer firmalara kiralamaktadır. Her havayolu şirketi farklı renk kullanmış olsaydı, uçağın her el değiştirdiğinde tekrar boyanmasını gerektirirdi bu da ekstra boya maliyeti oluştururdu. 


3
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur