UÇAKTAKİ EVCİL HAYVANLAR
İçindekiler:

UÇAKTAKİ EVCİL HAYVANLAREvcil hayvan sahibi olanlar, evcil hayvanlarla seyahat etmenin zorluklarını iyi bilirler. Pek çok insan, uçağa evcil hayvan alınıp alınmadığını veya nasıl taşındığını bilmediği için tereddütte kalmaktadır. Artık yapman gerekenleri öğrendikten sonra gönül rahatlığıyla tatil planını yapabilirsin. Tatil planını yaptıktan sonra geriye tek bir adım kaldı. Kalan son adım ise ucuz uçak bileti bulmak. En uygun fırsatlı ucuz uçak bileti için Ucuzucur.com adresini ziyaret edebilirsin. Hangi Evcil Hayvanlar Uçakta Taşınabilir?En bilindik evcil hayvanlardan, kedi ve köpek uçakta taşınabilmektedir. Kuş türlerinden ise sadece bazıları evcil hayvan kategorisi içerisinde değerlendirildiği için hepsi uçağa alınmamaktadır. Muhabbet kuşu, saka, bülbül, kanarya gibi kuşlar uçakta taşınabilen kuş türleridir. Ancak hamster ya da kaplumbağa gibi farklı bir evcil hayvan türüne sahip isen, bunun için uçacağın hava yolu firmasına danışman gerekebilir.Evcil Hayvan Taşıma Ücreti Ne Kadardır?Evcil hayvan taşıma ücreti hava yolu firmaları arasında büyük bir farklılık göstermektedir. Kabinde veya bagajda, bazı hava yolu firmaları kilogram başına hesaplama yaparken bazıları standart ücret uygulamaktadır. Bu ücret, 20 Tl’den başlasa da 160-170 Tl’ye kadar çıkabilmektedir.

 Evcil Hayvan Nasıl Taşınır?Öncelikle bir evcil hayvan pasaportu edinmen gerekmektedir. İster yurt içi, ister yurt dışı olsun her seyahatinde evcil hayvan pasaportu gerekecektir. Evcil hayvan pasaportunu veterinerden kolayca temin edebilirsin. Bu pasaportun içerisinde veterinerin tuttuğu aşı ve parazit tarihleri ile veterinerin kaşesi yer almalıdır. Pasaportun içerisinde yer alan, seyahate uygunluk ibaresini veterinerine imzalatmayı da unutmamalısın. Uçak Bileti Alırken Evcil Hayvan RezervasyonuKendin için uçak bileti satın alırken, evcil hayvanın için seyahat rezervasyonu yaptırman gerekmektedir. Hava yolu firmaları bu rezervasyonlar için size iki seçenek sunmaktadır.PETC: Pet in cabin olarak adlandırılan bu seçenek ile evcil hayvanını koltuğun altında ya da kucağında taşıyabiliyorsun. Tabi ki, bu sırada evcil hayvanın kafesin içerisinde bulunmak zorundadır. Evcil hayvanını bu şekilde taşımak istersen, belli başlı şartlar olduğunu da belirtmemiz gerekir. Evcil hayvanın, taşıma kabıyla birlikte hava yolu firmasının belirttiği, 6 veya 8 kiloluk sınırı geçmemelidir.  Ayrıca kafesin boyu da hava yolu firmasının belirlediği boyları geçmemelidir. Genellikle hava yolları koltuğun altına sığmayacak büyüklükteki kafesleri kabine almamaktadır.AVIH: Animals in the hold olarak adlandırılan bu seçenekte ise ağırlığı kafes ile istenilen kilogramı geçen evcil hayvanlar için düşünülmüştür. Bu durumlarda istemesen de evcil hayvanından biraz uzaklaşman gerekebilir. Çünkü kafesiyle birlikte evcil hayvanını, bagaj ya da kargo bölümüne teslim etmen gerekecek. Bu konuda endişelerin varsa, sana birkaç önerimiz olacak. Mesela kafesin üzerine kendi ismini, evcil hayvanının ismini, telefon gibi iletişim bilgilerini yazmanda fayda var. Eğer kafesin, sen istemeden başka yerlere giderse bu şekilde sana daha kolay dönecektir. Ayrıca hava yolu firmasında konuştuğun her personele evcil hayvanınla seyahat ettiğini belirtmen, personelin bu konuda daha hassas olmasını sağlayacaktır.

 Evcil Hayvanla Rahat Bir Seyahat İçin İpuçlarıUçak bileti satın aldın, evcil hayvanının pasaportu ve rezervasyonu da hazır. Uçuş günü geldiğinde havaalanına erken gitmeni öneririz. Çünkü evcil hayvan taşıma prosedürleri biraz zaman alabilir. Her zaman temkinli olmakta fayda var, öyle değil mi?Uçak bileti satın alırken, acil çıkış kapıları veya ön sıralardaki koltukları tercih edebilirsin. Bu bölgelerde ki koltuklarda aralıklar fazla olacağı için daha rahat seyahat edebilirsin.Evcil hayvanının uçuştan önce oyunlarla veya yürüyüş ile enerjisini alman, kafesin içerisinde daha sakin kalmasını sağlayacaktır. Böylelikle daha rahat bir yolculuk geçirebileceksin.Kafesin içerisini hasta pedi veya gazete kâğıdı ile evcil hayvanının tuvaletini yapmasını hesaba katarak hazırlamanı öneririz. Ayrıca kafesin içerisine koyacağın bir oyuncak minik dostunun oyalanmasını sağlayacaktır.Kafandaki sorular çözüm bulduysa, artık gözün arkada kalmadan yolculuklarına evcil hayvanını da dâhil edebilirsin. Seyahatini ertelemene gerek yok, Ucuzucur.com adresinden ucuz uçak bileti alarak ilk adımı hemen atabilirsin.

  


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur