AİRBUS VE BOEİNG UÇAKLARIN FARKLARI
İçindekiler:

AİRBUS VE BOEİNG UÇAKLARIN FARKLARIUçaklarla ilgili bir şey bilmeseniz bile, Airbus ve Boeing uçakları duymuşsunuzdur. Peki, bu uçakların farkını hiç merak ettiniz mi? Size en uygun fiyatlı, ucuz uçak bileti alma imkânı sunan Ucuzucur.com, sizler için bu iki uçağı karşılaştırdı.Öncelikle belirtelim ki, bu iki uçağında yapım sürecinde uçuş güvenliğini etkileyecek farklar yoktur. Yolcu uçaklarının her birinde, güvenlik esastır ve uçakların ufak, teknik farklılıkları olsa bile öncelik yolcuğun güvenliğini sağlamaktır.Boeing, uçaklarını pilot merkezli tasarlamaktadır. Uçaktaki herhangi bir arıza veya uçuşun, pilot kontrolünde olmasını esas alır. Airbus ise daha çok otomasyonu esas almaktadır. Airbus pilotları sistemi kontrol eden ve uçuşu takip eden, sadece gerektiğinde müdahale eden bir operatör olarak düşünmektedir. Yani Airbus pilotun hata yapmasına hiç izin vermezken, Boeing, hataya giden yolda uyarı vererek düzeltmeyi pilota bırakmaktadır.

Pilotların TercihiBoeing uçaklarda pilotlara daha fazla iş yükü düşmesine rağmen uçağa daha fazla hâkim olma duygusu verir. Airbus’ta ise pilotları destekleyecek çok sistem olması ile pilotlara daha rahat ve kolay bir uçuş imkânı sunmaktadır. Bu yüzden, pilotların bu konuda farklı tercihleri olduğunu söylememiz gerekir. Hatta bazen Boeing uçakları tercih eden pilotların, Airbus pilotlarına “Atari oynuyorsunuz” şeklinde takılmalarına denk gelebilirsiniz.Kolay bir şekilde anlatmak gerekirse Airbus’u otomatik bir araba gibi, Boeing’i manuel bir araba gibi düşebilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti ile Yolcu İçin En İyi Model Hangisidir?Bir yolcu olarak, Airbus ve Boeing uçakların farkını uçarken hissetmezsiniz. Rahatlık yönünden pek bir farkları yoktur. Birçok yolcunun söylediği “Boeing çok sarsıyor, Airbus o kadar sarsmıyor” şeklindeki ifadeler çok da doğru değildir. Bir uçuşta sarsılmanız, o sırada yaşanan hava koşullarıyla ilgili bir sorundur.  Ayrıca uçak modeli fark etmeksizin, her iki uçakta da kanat yakınında oturuyorsanız iniş takımları ve motor sesini duyarsınız. Ancak Airbus uçakların motor sesi biraz daha az çıkmaktadır. Siz en iyisi Ucuzucur.com adresinden ucuz uçak bileti alın ve bu küçük detaylara takılmadan, rahat bir uçuşun keyfini çıkarın.

Bu İki Modeli En Kolay Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?Dışarıdan dikkatli bir şekilde baktığınızda, bu iki uçağın arasındaki küçük farklılıklar ile uçağın modelini anlayabilirsiniz.-Boeing uçakların ön dikme kapakları, Airbus uçaklara göre daha uzundur.-Boeing uçakların burnu, Airbus’a göre daha sivri ve biraz daha uzundur.-Boeing’de uçağın gövdesi kuyruktan sonra devam etmezken, Airbus’ta gövde kuyruktan sonra belli bir mesafe daha devam etmektedir.-Uçak havadayken, kanat ucunda beyaz bir ışık yanmaktadır. Boeing’de bu ışık tek yanmaktayken, Airbus’ta çift yanmaktadır.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur