ZARAGOZA’DA GEZİLECEK 5 YER
İçindekiler:

ZARAGOZA’DA GEZİLECEK 5 YERBarcelona ile Madrid’in orta kısmında yer alan Zaragoza, nüfus açısından İspanya’nın en büyük beş şehri arasında yer almakta. Ancak nüfus yoğunluğunun fazla yaşanmadığı sokakların bulunduğu Zaragoza’da nüfusun yoğun olduğunun farkına varmak mümkün değil.Sonbahar ve İlkbahar aylarının iklim açısından son derece elverişli geçtiği Zaragoza’da çokça tarihi ve kültürel yapı bulunmakta. Sizlere bu yazımızda İspanya’nın turistik bölgelerinden olan Zaragoza’da gezebileceğiniz yerleri derledik. Siz de tarih dolu bu güzel şehre gitmek istiyorsanız ucuzucur.com adresinden ucuz uçak bileti fırsatlarını takip ederek zaragoza uçak bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.Zaragoza’da Gezilecek 5 Yer


 

1. Aljaferia SarayıAljaferia Sarayı, görüp görebileceğiniz en ihtişamlı yapılardan biridir. 11. yy Endülüs Dönemi’nde yaptırılan bu tarihi yapı, altın tarafından kaplanmış tavanları, İslami dekorları, görkemli revaklarıyla ziyaretçilerini büyüleyen bir yapıdır. Bu görkemli yapıyı görmek istiyorsanız İspanya Uçak Bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.
 

2. Basilica de Nuestra Senora del PilarBasilica de Nuestra Senora del Pilar ismiyle bilinen diğer adı Bakire Pilar Bazilikası olan bu yapı 1754 yılından beri Zaragoza’nın önem taşıyan dini yapılarından biri olarak bilinmekte. 11 kubbesi ve estetik mimarisi ile öne çıkan bu yapının bu kadar önemli olmasını sağlayan bir diğer unsur ise Bakire Meryem. Yerel halkın ortaya attığı rivayete göre Meryem bu bazilikada görünmüş.
 

3. La Seo KatedraliUNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan şehrin önemli katedrallerinden olan La Seo Katedrali, ilk yapıldığı zamanlarda tapınak ve cami olarak da kullanıldı. İlerleyen yıllarda katedral haline kavuşan bu yapı, Aragon tipi Mudejar mimarisinin başlıca örneklerinden biri olarak bilinsede Gotik mimari etkiside görülmektedir.4. Zaragoza MüzesiZaragoza Müzesi, neo-klasik mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken bir tarih sanat müzesi olarak ziyaretçilerini etkilemektedir. Arkeolojik kazılardan çıkarılan kalıntılar, sanat eserleri ve seramik eserlerin sergilendiği bu etkileyici müzede, Ünlü ressam Goya’nın da eserlerini görmek mümkün.5. Goya MüzesiAvrupa’nın büyük dalgalanmalar ve değişim gösterdiği dönemlerden biri olan Rönesans döneminden beri ayakta kalmayı başarmış olan Goya Müzesi, 1979 tarihinden günümüze kadar ziyaretçilerini ağırlayan bir sanat müzesi. Bu güzel müzede, ünlü ressam Goya’nın eserleri sergilenmekte.İspanya’nın sanat ve mimari yapılarıyla ünlü şehri Zaragoza’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız Schengen vizesi aldıkları taktirde sorunsuz bir şekilde Zaragoza’ya geçiş yapabilirler. Siz de vize işlemlerinizi tamamlayıp ucuz uçak bileti fırsatlarının adresi ucuzucur.com adresinden Zaragoza uçak bileti temin ettikten sonra bu harika şehrin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.


0
0
0
0

Instagram'da Ucuzucur